PL / EN
biuro(at)cegroup.pl +48 32 444 66 66
Do góry

O nas

Oprócz staranności, z jaką wykonujemy nasze projekty, posiadamy również unikatowe na naszym rynku cechy, które opisaliśmy poniżej.

01 – PROJEKTOWANIE WEDŁUG ZASAD BUDOWNICTWA ZRÓWNOWAŻONEGO

Nasze doświadczenie w budownictwie zrównoważonym jest poparte wieloma przyznanymi certyfikatami BREEAM oraz LEED.

Podczas pracy nad naszymi projektami zwracaliśmy szczególną uwagę na przyszłe zużycie energii w budynku. Dzięki temu, że nasze biuro jest wielobranżowe możemy kontrolować energię wszędzie tam, gdzie będzie ona zużywana w przyszłości.

02 – ZASTOSOWANIE INNOWACYJNYCH TECHNOLOGII 3D W PROJEKTOWANIU

Już w 2012 r rozpoczęliśmy zastosowanie metodyki BIM w naszych projektach. Dzisiaj pracę w BIM rozwinęliśmy znacznie poza odwzorowanie 3D. Dzięki wypracowanych przez szereg lat standardom BIM stanowi u nas efektywne narzędzie wykorzystywane w pełnym wymiarze.

03 – SYSTEM ZARZĄDZANIA PROCESEM PROJEKTOWYM

Dzięki systemowi informatycznemu stworzonemu pod nasze potrzeby i nieustannie ulepszanemu możemy kontrolować na bieżąco cały proces projektowy. Dzięki temu nasi klienci mają większa gwarancję dotrzymania terminów z naszej strony, z kontrolą bieżących postępów.

Aktualności

Historia

Każdy ma swoją niepowtarzalną historę, my naszą prezentujemy poniżej.

W 2002 roku powstaje firma RAD-PROJEKT Radosław Radziecki, która początkowo jest jednoosobową działalnością, a w 2004 roku zostają przyjęci pierwsi pracownicy. Firma specjalizuje się w projektowaniu instalacji grzewczych i wentylacyjnych.

Niemalże równolegle, bo w 2003 roku powstaje firma Q-ER Piotr Kurzbauer. Zajmuje się ona projektami sieci i instalacji wod.-kan. Dzięki pokrewnym profilom działalności RAD-PROJEKT i Q-ER wzajemnie uzupełniają swój zakres i działają wspólnie przy wszystkich realizowanych projektach.

W 2009 roku następuje połączenie trzech, uzupełniających się działalności i powstaje biuro inżynierskie CEGROUP. Zakresem swojej działalności obejmuje wszystkie branże sanitarne i elektryczne.

Powstaje zgrany zespół ludzi, zapewniający wewnętrzną koordynację oraz kompleksową usługę.

W 2010 roku zakres działalności zostaje rozszerzony o branżę drogową. Dzięki temu specjaliści, pracujący w naszej firmie mogą współpracować, a przez to klient nie jest już zmuszony do zlecania jakichkolwiek prac „na zewnątrz”. Taka koordynacja projektów przynosi zysk zarówno nam, jak i naszym klientom. Dzięki takiemu rozwiązaniu projekty w znacznym stopniu powstają w obrębie jednego biura, co upraszcza i przyspiesza przepływ idei i informacji.

Projekt biurowca 'Green Horizon’, jako pierwszy projekt z certyfikacją LEED. Nasi projektanci uczestniczą aktywnie w przygotowaniu materiałów do certyfikacji obiektu, nabierając doświadczenia w pracy nad zrównoważonym budownictwem.

Projekt biurowca 'Green Horizon’, jako pierwszy projekt wykorzystujący technologię BIM w naszym biurze. Wykorzystaliśmy tą technologię dla przeprowadzenia wielobranżowej koordynacji bardzo złożonych układów instalacji na dachu budynku. Osiągnięte doświadczenia wykorzystujemy w kolejnych projektach, w których coraz szerzej wprowadzamy BIM.

Projekt biurowca 'KTW’ pierwszym projektem budynku wysokościowego (135m) w naszym biurze.

Obecnie w biurze pracuje 50 inżynierów, zatrudnionych na pełnym etacie. W większości są to osoby, które w firmie pracują od jej początków – są jej główną wartością. Dzięki ich stałemu rozwojowi nasze projekty zyskują uznanie klientów.

Trzon firmy stanowią długoletni pracownicy, którzy w obecnej strukturze zajmują stanowiska kierowników poszczególnych pracowni.

Sponsoring

Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dbamy zarówno o rozwój naszej firmy, jak i o otoczenie, w którym się ona rozwija.

Od 2012 roku poprzez przynależność do „Piast Business Club” wspieramy finansowo klub piłkarski Piast Gliwice.

Dzięki przynależności do tej organizacji mamy satysfakcję z tego, że możemy podzielić się naszym sukcesem w działalności gospodarczej z lokalną drużyną sportową.

Informacje o organizacji i naszej przynależności do niej można znaleźć na tej stronie internetowej.